Arabalı kurye

Arabalı kurye günümüzde şirketler için en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Hızlı ve ekonomik olmasının yanı sıra her saatte hizmet verilmesinden dolayı bi çok şirket bu yöntemi kullanmaktadır. Arabalı kurye mektup, evrak, dosya ve dökümanların gönderici tarafından belirtilen istenilen gün ve saatte alıcının elinde olmasına olanak sağlar. Eskiden olduğu gibi kurye ne zaman alıcıya ulaşır endişesi sağlamadan müşterinin isteklerine göre hareket edilen bir sistemdir.  

Arabalı kurye sistemi kurulan web siteleri sayesinde online hizmeti de geliştirmiştir. Böylece müşteri için kurye ne zaman teslim oldu endişesi taşımadan teslimiyat ile ilgili bütün bilgileri öğrenip güven konusunda sıkıntı yaşamıyacağına emin olmuştur.

Eskiden teknoloj bu kadar gelişmemişken haftalar alan kurye işlemi arabalı kurye sayesinde günlere hatta saatlere indirgenmiştir. Bu sistem yaygın olarak kullanılmaya başlanmakta bölgelere dağılmakta ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. İnsanların şirketlere gönderilen dosyaları alıcıya vaktinde teslim ederek gerek sms gerek e-mail ile bilgilendirmeyle de kendilerini geliştirdiklerini belli etmektedirler. Birçok şirket teknolojiyi kullanmayı en güzel başarabilen, en ayrıcalıklı, en güvenilir, en hızlı olmayı kendilerine hedef belirlemiş akıcı site ve akıcı tanıtımlarla da rakabeti görev edinmişlerdir.

Arabalı kurye sistemi trafik açısından büyük sıkıntılar yaşayan ülkelerde çok kullanılır olmuş ve birçok kolaylık sağladıkları görülmüştür. Özellikle de İstanbul ve çevresinde hız ve ekonomi arabalı kuryeyi seçmelerine neden olmuştur.